Dějiny se představí v Olomouci

Naše Dějiny československého komiksu 20. století se ve středu 18. 2. 2015 představí olomouckým čtenářům. Slavnostní uvedení za účasti všech autorů, nakladatele a zástupců obou zúčastněných pracovišť (ÚČL AV ČR a FF UP) představí zájemcům z řad odborné i laické veřejnosti nejen celý projekt a jeho specifika, ale nabídne i příležitost k seznámení se se základními milníky vývoje československého obrázkového seriálu a nejzajímavějšími novými objevy a zjištěními, která z práce na Dějinách československého komiksu 20. století vyplynula. Roli kmotra publikace pro olomoucké uvedení přijal výtvarník, spisovatel a autor komiksů Pavel Čech.

pozvanka_18.2.

Posezení s Dějinami československého komiksu 20. století, které se uskuteční ve středu 18. 2. 2015 od 16:30 hodin v Kavárně Amadeus (Arcidiecézní muzeum, Václavské náměstí 4) zve k oslavě a poučení nejen specializované zájemce o historii obrázkového seriálu, ale i návštěvníky s obecnějším zájmem o domácí kulturní dějiny: „Naše Dějiny československého komiksu představují zajímavý doplněk nejen k poznání ,okraje‘ literatury, výtvarného umění a filmu, ale i k dějinám domácích tištěných médií – ve 20. století byly totiž domovem komiksu primárně novinové a časopisecké tituly. A to často i takové, u nichž jsme to nečekali. Zároveň se s komiksem více či méně ‚zapletla‘ řada osobností, které známe i z jiných oblastí kulturního života v Československu.

V průběhu slavnostního uvedení bude možné zakoupit celý knižní soubor se speciální slevou ve výši 25 %, konkrétně za 2100 Kč vč. DPH.